Csapat összetétele: 2 fő method, 1 fő hosszúelőkés.

Az egyéni Feeder Verseny beszámolója:

Nógrád Vármegyei Feeder Csapatbajnokság.

Szécsény Sóderbánya-tó 2023. 06. 10.

18 csapat jelent meg a reggeli sorsoláson. Kisebb nagyobb elvárások, remények éltek még reggel az első dudaszó előtt. Majd jött a valóság…a halak igencsak módjával, mondhatni kényesen kezdtek enni. Ettek, már ahol ettek, ott is főleg a tenyérnyi keszegek jelentették a fogásokat. Bár természetesen mindig vannak szerencsésebbek, illetve nagyobb tudásúak is, a szó szorosabb értelmében. Ezt bizonyítva a Methodosoknál a Varsány –Tábpusztai HE versenyzője, Petrovics Richárd, már a harmadik pontyot fogta. Míg a szektorban néhány versenyzőnek sikerült egy-egy pontyot zsákmányolnia. Bár aki a kisebb halakkal próbált előbbre jutni, annak is volt esélye a jobb helyezésre.

Az „A” szektor volt a hosszúelőkés. 3080 gramm elég volt a szektor győzelemhez, pedig a felkészült horgászok a világ minden jó csaliját is felkínálták a halaknak. A 18 versenyzőből csak egy horgász nem tudott zsákmányt ejteni, ami az utóbbi évek eredményeit nézve nagyon jónak mondható! A szektorgyőzelmet a Kétbodonyi HE tagja Varga Attila vitte el 3080 grammal. A második a Komra-Hasznosi HE versenyzője, Módis Sándor 2820 grammal.  A harmadik 20 gramm lemaradással az Erdőkémia HE színeiben, László Imre lett 2800 grammal.

A „B” szektort a már említett Varsány-Tábpusztai Petrovics Richárd nyerte 11 060 grammal. A második helyezett, a szécsényi II. Rákóczi Ferenc HE tagja Rados Krisztián 9520 grammal. A harmadik helyen, az Ipolyvölgyi SHE versenyzője, Jaczenkó Márk végzett 4580 grammal. Ebben a szektorban is csak egy horgász maradt hal nélkül, ami ismét nem rossz hír, bár lehet a saját sportszerűségének lett áldozata! A szomszéd helyre sorsolt horgászt ültette maga mellé az 5x4 méteres stégen, mert a mellette kijelölt stég víz alá került. Öröm volt ezt a sportszerűséget látni ebben a feszült világban, köszönjük Gyurcsák Péternek a Tóaljai Bányász HE versenyzőjének!

A „C” szektor nézett ki a legnehezebbnek, ezt be is bizonyította. Methodosokra nem jellemzően nagyon kevés hal volt a fogásoknál.   Első helyen a Kétbodonyi HE képviseletében Császár János végzett 5400 grammal. A második a Tóaljai Bányász HE tagja, Brozmann Miklós lett 3920 grammal.  A harmadik helyet pedig, a bánki II. Rákóczi Ferenc HE versenyzője, Varga Tibor nyerte 2640 grammal.

Az eredményhirdetés előtt mindenkinek jól esett a már megszokottan bőséges és ízletes babgulyás. Így teli hassal várhatták a jól megérdemelt díjaikat, kupáikat a győztesek.

Az összesített versenyt a Varsány-Tábpusztai HE csapata nyerte 11 ponttal.

A második helyen, a Kétbodonyi HE végzett 14 ponttal.                                                         A harmadik helyre, 1 pont lemaradással, a Komra-Hasznosi HE tagjai kerültek 15 ponttal.

Köszönjük a segítséget a Petőfi Horgász Egyesületnek, illetve minden hozzájárulónak, aki valamely formában segítette a rendezvényt.  Találkozunk jövőre, reméljük még több csapattal!

A beszámoló letölthető itt!

___________________________________________________________________________________________________________________________________

Jelentkezési lap letölthető itt.

Figyelem!

A megyei Feeder Csapatbajnokság előtt a szécsényi sóderbánya tavon 1 ingyenes edzésnapot biztosítunk minden versenyző részére.

Tóth István halőrnél bejelentkezési kötelezettséggel!

Tel.: +36209857893